Esikoht muinasjutuvõistluselt

06.04.2016

Kooliaasta alguses kuulutasid Ann ja Ants Roos välja juba kahekümne neljanda Steni muinasjutuvõistluse. Ühekordselt kavandatud ettevõtmine on aastatega hakanud oma elu elama ja  paisunud oodatust suuremaks. Pole siis imestada, et muinasjutuhuvilised lapsed sel aastal koguni 451 kirjatükki valmis kirjutasid ja võistlema saatsid. Seepärast oli tänavu ka auhinnasaajaid rekordarv – 49. Tublimad kirjalapsed kutsuti 2. aprillil, lasteraamatupäeval Tallinna raekotta. Otse loomulikult oli ka Kivimäe kool esindatud - Rhea Rosette Tüür (6.b) ja Joosep Spirka (9.) on paremate sulemeistrite hulka ennegi kuulunud. Rhea töö „Tige ninasarvik“ pälvis eriauhinna ja Joosep sai kaela võidumedali. Võistluse korraldajad olid meeldivalt üllatunud laste erksa sotsiaalse närvi üle - lugude hulgas oli nii pagulastemaatikat kui ka seagripist pajatavaid töid. Joosepi esimese koha pälvinud „Kutsumata külalised” on mitmekihiline mõistujutt surikaatidest, kes oma kodus lõvide ja ninasarvikute sõja tallermaale jäävad. Nad rändavad Põhjamaa lopsakasse okasmetsa, leiavad sobiva lagendiku, kus end sisse seada, ja põhjustavad sellega põliselanikes omavahelisi vaidlusi, vaenu ja vägivalda. Muinasjutt ei räägi niivõrd mitte pagulastest, kuivõrd nende ümber puhkenud erimeelsustest. Peagi saavad huvilised humoorikaid, rikka sõnavara ja lennuka fantaasiaga võistlustöid lugeda, sest kõik  muinasjutuvõistlusel tähelepanu pälvinud tööd trükitakse ära ajakirjas „Hea Laps“. Õnnitleme ka parimate jutukirjutajate õpetajaid Ruth Nilgot ja Mari Teinemaad.