Emakeelepäevast

17.03.2016

Emakeelepäeva tähistamine algas ilukirjavõistlusega. Traditsioonilisel, õp. R.Nilgo poolt korraldatud üritusel osales igast klassist üks tüdruk ja poiss. 1.-2. kl. arvestuses olid ilusamad käekirjad Nora Salongil (2.a) ja Kairon Hainsalul (2.b). 3.-4. klasside õpilaste hulgas tegid kaunimad kirjatööd Carola Otspere (3.a) ja Richard Kruusalu (4.b).

14. märtsil esitasid 1.-4. klassi hakkajad etlejad kooli aulas Heljo Männi ja Julius Oro sulest ilmunud luuletusi. Esinemisrõõmu nautisid Emilia Jallai, Kertu Stamm ja Markus Paas (1.a); Katariina Ree ja Kenneth Urban (1.b); Kreete Jaaksaar ja Karl-Eerik Rooni (2.a); b Helena Kõve ja Ahti Reitel (2.b); Aleksandra Ree ja Karl Henrik Liive (3.a); Rebecca Mia Põldmaa ja Karl Kreevs (3.b); Karolina Kaldoja ja Mona Maria Pehme (4.a); Kaidi Allikas ja Elisabeth Jentson (4.b). Kiidusõnad kuuluvad ka 6.b klassi õpilastele Rhea Rosette Tüürile ja Kaspar Padarile, kes armastatud luuletajatest sisukad ettekanded koostasid ning hiljem žüriiliikmetena sõna sekka ütlesid.

Nädal jätkus lõpuklassi etteastega. Õpetaja Mari Teinemaa eestvedamisel kanti ette luulepõimik Eesti autorite loomingust. Tähtpäevalistele riimidele lisasid mõnusat alatooni meeleolukad slaidid.

Kolmapäeval avanes tore võimalus kohtuda kirjanik Peeter Sauteriga. Kindlasti on tema looming tuttav nii pedagoogidele kui ka kirjandushuvilistele tüdrukutele poistele.

Emakeelepäeva tähistamine meenutas kogu kooliperele, et keele püsimajäämine sõltub eesti keele kõnelejaist endist – seega meist kõigist.