Reaalainete nädal

22.01.2016

Eelmise õppeveerandi lõpupoole toimus reaalainete nädal. Kuna nädal oli sisutihe, võttis kokkuvõtete tegemine omajagu aega.

Esimene päev kuulus loodusainetele. Õpetaja Annika Puki eestvedamisel lahendati ristsõna ja kõigi õigesti vastanute vahel loositi välja ka auhind. 5.a, 5.b ja 8.a seadsid üles informatiivsed loodusteemalised plakatid.

Matemaatikaõpetajad Urve Soolepp ja Gaily Vaikma sisustasid kolmapäeva. Oma õla panid alla ka noorima kooliastme klassiõpetajad.

Peastarvutamises tulid klasside meistriteks: Kettreen Vinkel (6.a), Grete Maine (6.b), Stella Liis Otspere (7.a), Markus Vrager (7.b), Allan Angelstok, Merili-Mai Kivimets ja Rene Mägi (kõik 8.a), Anete Nataly  Wagner (8.b) ja Thomas Kotk (9.).

Päevaülesannte nuputamises paistsid silma lõpuklassi neiud Maris Mürk ja Hanne Tõnts, aasta nooremate hulgas Brigitte Carmel Reintam ja Carol Kuuskman ja 6.b klassist Grete Maine.

Kaheksandad klassid „kaunistasid“ numbritega tammelehti ja õiged vastused kirjutasid: Draven Ojamets, Jan Robert Janson, Reten Klooster, Kirsika - Mirell Kütt (kõik 8.b); Hanna Marie Raag, Elisa Rajas (8.a).

Elevust pakkus tikkude ümbertõstmise teel ülesannete lahendamine. Osavamad olid 6.a klassi tüdrukud Kettreen Vinkel, Merilin Pertmann ja Alan Langer.

Kahtlemata oli tähtsaim võistlus matemaatikaolümpiaad. Seitsmendate klasside arvestuses oli parim Liis Soon, aasta vanemate hulgas Joonas Kaal ja lõpuklassi arvestuses Thomas Kotk.

Oma panuse andis ka õp. L.Rauk, kelle õpilased lahendasid inglise keeles matemaatilisi ristsõnu. Võistlus oli tasavägine ja lõpuks sai määravaks lahendamiskiirus. 4.a tublimad olid Mona Maria Pehme, Hariett-Hannabel Rebane ja Rasmus Ründva. 6.a klassist Pirjelin Piirsalu, Mariann Reinumäe, Anna Elisabeth Benno ja Karmen Jaansoo ning paralleelklassist Grete Maine, Jörgen Markus Aan ja Erm Robert Hirvesoo.

1.-5. klassi õpilased pälvisid palju kiidusõnu seinalehtede eest. Ühistööna valmisid kunstiliselt kaunid ja sisult informatiivsed plakatid. Vanemate kooliõdede ja –vendade omadest paistis silma 6.b klassi õpilaste kätetöö.

Teadmisi ja elevust pakkuv nädal oli. Suur tänu korraldajatele!