Matemaatikavõistluse "Känguru" tulemused

29.04.2015

Känguru“ on maailma populaarseim matemaatikavõistlus, mille eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat. Võistlusel osalevad õpilased kuues vanuserühmas 1.-12. klassini. Tulemuste arvestust peetakse õpilaste kohta individuaalselt. Selle õppeaasta võistlus toimus 26. märtsil. Źüriile laekus 20798 vastustelehte 392 koolist. Pre-ekoliere (1.-2. klass) oli võistlustules 4996. Kivimäe kooli poiss Richard Ründva (2.a) saavutas märkimisväärse 99. koha. Sama klassi tüdruk Ingrid Kübar oli 301. ja paraleelklassi Kaspar Simulman 518. ning Rebecca Mia Põldmaa 930. Kõige nooremas vanusklassis osalesid veel: Martti Valter Pihlak, Riinu Suursaar, Paula Tell, Rhea Vinkel, Omar Nisamedtinov, Helena Kõve, Pärtel Hanimägi, Karl Henrik Liive, Kaisa Urban ja Remi Mihkelson. Ekoliere (3.-4. klass) võistles 5334. Juba eelmisel aastal „ilma teinud“ Rasmus Ründva (3.a) saavutas selgi aastal suurepärase 52. koha, Siim Viilukas (4.b) oli 126. ja Mona Maria Pehme (3.a) 883. Ülesandeid lahendasid ka Rasmus Mansberg, Carolina Tammsaar, Anu Kirikal, Välek Altnurme, Oliver Volkov, Marin Nurmik, Elisabeth Jentson, Andreas Ojavee, Oliver Kahar, Kadriliis Jaaksaar, Karl Jõgis, Hella Tõnts, Helena Erika Jõgi, Ameelia Mirt, Anni Ehrenpreis, Berit-Virginia Süving ja Siim Laasnurm. 4061 benjamini (5.-6. klass) hulgas oli meie parim Grete Maine (5.b), kes saavutas 197. koha. Liis Soon (6.a) oli 631. ja klassiõde Hanna Mia Sooman 657.  Veel osalesid Anna Elisabeth Benno, Kettreen Vinkel, Merilin Pertmann, Marleen Juhanson,  Kaspar Padar, Max Sander Laane, Stella Liis Otspere, Maria Laurimäe, Markus Vrager ja Helena Riisman. Kadette (7.-8. klass) võistles kokku 3211. Seda rõõmustavam on 8. klassi noormehe Thomas Kotki 27. koht. Klassikaaslasedki olid tublid: Henri Laats 247., Andres Alexander Jürgenson 564., Mihkel Kolk 876. ja Carl Eric Pehme 987. Samu ülesandeid lahendasid 7.a klassist Ranno Põhjakas, Rene Mägi, Laura Sophia Simmermann, Merili-Mai Kivimets, Helena Katrina Haltunen ja paralleelklassist Anete Nataly Wagner, Jan Robert Janson, Kirsika-Mirell Kütt. Juuniore võistles 2198 - meie omasid oli nende hulgas kolm. Markus Reila kohaks kujunes 623, Silvia Mainel 750 ja Rasmus Juhansonil 1587.