Emakeeleolümpiaadist

29.01.2015

Käesoleva õppeaasta emakeeleolümpiaadi „Ilus eestikeelne lause“ korraldaja on Tallinna Ülikooli eesti keele ja kultuuri instituut. Pealinna piirkonnavoor toimub reedel, 6. veebruaril Jakob Westholmi Gümnaasiumis ja osalejad valib iga kool ise. Õpetaja Liivi Sagara korraldas oma õpilastele eelnevalt koolivooru. 7.a klassist oli osalejaid kuus: Laura Sophia Simmermann, Brigitte Carmel Reintam, Carol Kuuskman, Helena Katrina Haltunen, Merili-Mai Kivimets ja Merilin Ilustrumm. Parima tulemuse saavutas Laura. Lõpuklassi esindasid Silvia Maine, Janet-Liis Metus, Rasmus Juhanson, Kadri Kukk, Markus Reila, Liise Marie Reinik ja Mairit Krabbi. Piirkonnavoorus võistlevad Silvia ja Janet-Liis ning õpetaja Mari Teinemaa õpilased Maris Mürk ja Carl Eric Pehme 8. klassist. Hoiame pöialt ja „ilusaid lauseid“ kõigile osalejatele!