Matemaatikanädalast

22.01.2015

Eelmine koolinädal, mille organiseerijateks tublid aineõpetajad Urve Soolepp, Triin Leever ja Maie Sepp, oli pühendatud matemaatikale. Õla panid alla ka noorema astme klassiõpetajad.

Ettevõtmine sai alguse esmaspäeval EI/JAH ülesannetest, mis õnnestusid hästi Grete Mainel ja Marleen Juhansonil (mõlemad 5.b) ning Marek Tammanil (4.b).

Teisipäevast gomokuturniiri aitasid läbi viia Ants Soosõrv ja kooli vilistlane Priit Evart. Võistlus toimus kolmes vanuseklassis. Võitjad (2.-4. klass) on: Anni Ehrenpreis (4.b), Rasmus Ründva (3.a) ja Remi Mihkelson (2.b); 5.-9. klassi arvestuses Kirke Jõgis (6.a) ja Nikita Meier (9.); 1. klasside hulgas Rhea Vinkel (1.b) ja Karl-Eerik Rooni (1.a).

Sel päeval andis oma panuse ka õpetaja Lehti Rauk, kelle õpilased lahendasid inglise keeles matemaatilisi ristsõnu. Võistlus oli tasavägine ja lõpuks sai määravaks lahendamiskiirus. 3.a tublimad olid Mona Maria Pehme, Markus Krabbi ja Eva Lajal; 5.a–st Anna Elisabeth Benno, Pirjelin Piirsalu ja Raimond Viires, 5.b-st Grete Maine, Jörgen Markus Aan ja Max Sander Laane.

Kolmapäevase peastarvutamise võitjate nimekiri on pikk. 1.a: Patrik Viirok, Robin Tamman, Teele Kaevats, Riinu Suursaar, Helena Aus, Nora Salong; 1.b: Paula Tell, Bianka Uudeväli, Carolina Mikk; 2.a Richard Ründva ja Karl Henrik Liive; 2.b Rebecca Mia Põldmaa ja Maarja Tarto; 3.a klass: Mona Maria Pehme, Rasmus Ründva ja Anu Kirikal; 3.b Andreas Ojavee ja Edyta Ingrida Trubetsky; 4.a Helena-Erika Jõgi; 4.b Anni Ehrenpreis ja Siim Viilukas; 5.a Anna Elisabeth Benno; 5.b Marleen Juhanson; 6.a Hanna Mia Sooman; 6.b Markus Vrager; 7.a Carol Kuuskmann; 7.b Anete Mets; 8. Hanne Tõnts, 9. Markus Reila.

Neljapäeval toimus tähtsaim võistlus – matemaatikaolümpiaadi koolivoor. Kõige rohkem oli osalejaid seitsmendatest klassidest. Võitis Anete Nataly Wagner, teine  oli Helena Heinloo, kolmandat-neljandat kohta jagasid Anete Mets ja Joonas Kaal. Aasta vanemate hulgas läks võit kahasse Carl Eric Pehme ja Mihkel Kolgi vahel. Kolmanda koha sai Thomas Kotk.Lõpuklassist sai kõige parema tulemuse Silvia Maine Rasmus Juhansoni ja Hugo Tekkeli ees.

Samal päeval toimus aulas, õpetaja Anneli Laaspere kaasabil, algklasside viktoriin. Võitjaks kuulutati kaks võistkonda. Esimesse kuulusid: Berit-Virginia Süving (4.b), Helena Aus (1.b), Pärtel Hanimägi (2.a) ja Elisabeth Jentson (3. b). Teise koosseisus võistlesid Mona-Maria Pehme (3.a), Linda Volkov (1.b), Marie Maarand (4.a) ja Rebecca Mia Põldmaa (2.b).

Nutikust ja taiplikkust läks vaja päevaülesannete individuaalvõistlusel. Kõige noorematest jätkus seda teistest enam Kreete Jaaksaarel ja Karmo Siitanil. Aasta vanematest olid tublimad Annaliisa Lett, Kaisa Urban, Keitlin Kotk ja Maarja Tarto. Kolmandatest klassidest paistsid silma Elisabeth Jentson, Mona Maria Pehme, Marin Nurmik. Neljandate arvestuses võitis Siim Viilukas, Kadriliis Jaaksaare ja Anni Ehrenpreisi ees. 5.-9. klassid hulgas oli osalusaktiivsus väike. Tublimad olid 5.b klassi tüdrukud Grete Maine ja Marleen Juhanson.

III kooliastme ilusamate vihikute omanikud on: Allan Angelstok, Ranno Põhjakas ja Helena Katrina Haltunen (kõik 7.a), Erki Meesit (7.b), Hanne Tõnts (8.) ja Anette Raidna (9.).

Plakatitest (teemal „Matemaatika ja ametid“) pakkus enam silmailu 5.b klassi oma.

Tore ja kordaläinud nädal oli. Kiidu- ja tänusõnad korraldajatele ja osalejatele!