Õpetajate päevast

06.10.2014

Kivimäe koolis tähistati õpetajate päeva 3. oktoobril. Tunde andsid lõpuklassi noored koolmeistrid. Küllap pidi nii mõnigi tõdema, et ega see amet kergete killast ole ja „originaalõpetajad“ on ühe puhkepäeva ära teeninud küll.

Pidulik meeleolu jätkus Nordea Kontserdimajas, kus leidis aset auhinnagala ja kontsert, millega Tallinn tänas ning tunnustas oma parimaid haridustöötajaid. Kutse said ka seitse meie kooli pedagoogi. Üritusel autasustati üleriigilise konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ pealinna tublimaid ning Tallinna Haridusameti konkursside võitjaid. Kokku esitati enam kui 170 kandidaati. Komisjon valis välja 21 pedagoogi, kelle tunnustamine jätkus riiklikul tasandil. Suur rõõm on tõdeda, et väljavalitute hulka kuulus ka Kivimäe kooli kehalise kasvatuse õpetaja Maarika Laiv, kes noppis auhinna „Aasta põhikooliõpetaja“ kategoorias.

Laupäeval, 4. oktoobril, osales õp. M.Laiv Vanemuise Kontserdimajas toimunud üleriigilisel Aasta Õpetaja auhinnagalal, kus kuulutati välja üleriigilised laureaadid.

«Eestimaa õpib ja tänab» tõstab esile üld- ja kutsehariduse valdkonnaga seotud inimeste tegevust, nende väärt ettevõtmisi. Tunnustussüsteem on mitmetasandiline (maakondlik ja üleriigiline) ning toimub haridus- ja teadusministeeriumi ja Eesti Haridustöötajate Liidu eestvedamisel.

Ametipäev sai ilusa punkti pühapäeval Raekojas. Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti korraldatud tänuüritusel osalesid õpetajad Maarika Rannamägi ja Mare Põder.