Õnnekivi

20.09.2012

onnekivi.jpg

Ilma vormita ei ole tühjust ja ilma tühjuseta vormi.
Mis on siin maailmas peale asjade vormi? Peale meie jaoks oluliste kujude ja vormide on seal tühjus, vahemik, maailmaruumi avarus ja avaus. Vahemik ja vorm ongi põhilisemad fundamentaalsed elemendid siin maailmas. Tühjus peab kauem vastu kui mateeria. Minu skulptuur kujutab avaust, vabadust, pürgimist ülespoole.

Nagu linnupoja nokk, mis ootab, laulab ja suunatud üles, kukeaabits, tarkus abiks mille saab koolist, kodust ja elust enesest. Esimne samm üle kooli lävepaku nagu astuv A täht. Aeglaselt aga kindlalt läheb. Eluring. Lõpmatus. Ring on universaalne sümbol mis esineb kõigis kultuurides ja ajastutel. Mõeldes Päikesele ilma milleta poleks elu, mõeldes inimese silmale, Maale, Kuule. Avaus mis näeb ja kuuleb kõike. Alguse ja lõputa ring tähistab igavikku ja terviklikkust, lõpmatust, valgustatust ja elu taassünni tsüklit, avanemist, eluratast ja tarkade kivi. Esimene samm koolis pikal ja elukestval õppel.

Skulptuur on pühendatud kõigile õpilastele ja õpetajatele kes armsas Kivimäe koolis õppinud ja õpetanud, nende vanematele,vanavanematele, lastele ja lastelastele.

Lugupidamisega skulptor Toomas Altnurme