Veateade

Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_environment_initialize() (line 692 of /var/data/www/kivimae.tln.edu.ee/htdocs/includes/bootstrap.inc).

Nõmmekivi KOM kokkuvõte

13.06.2011

img_8724.jpg

TALLINNA NÕMME GÜMNAASIUMI JA TALLINNA KIVIMÄE PÕHIKOOLI ÜHISED KOOLIOLÜMPIAMÄNGUD

Kahe kooli olümpiamängude organiseerimine sai alguse olümpiamängude komitee loomisest 27. oktoobril 2010. aastal. Nõmme Gümnaasiumi ja Kivimäe põhikooli kooliolümpiamängud (edaspidi NõmmeKivi KOM) toimusid 2011. aasta jaanuarist kuni õppeaasta lõpuni. NõmmeKivi KOM hõlmas erinevaid olümpiaharidusteemalisi üritusi, mis kulmineerusid 24. ja 25. mail toimunud spordipeoga Hiiu staadionil.

Omavahel võistlesid kahe kooli õpilased ja klasside võistkonnad, kokku 27 klassikomplekti, ligikaudu 600 õpilasega.
Iga klass esindas väljamõeldud riiki. Riigi sümboolikaks valmistati ka riigilipp.
Pidulikkuse ja ühtsustunde saavutamiseks kandsid õpilased NõmmeKivi KOM logoga
t-särki.

III veerandi alguses kuulutasime mõlemas koolis välja kooliolümpiamängude logo konkursi. Koostöös kunstiõpetajatega selgitasime parima logo. Võitnud logo kaunistas NõmmeKivi KOM t-särke, diplomeid ja tänukirju.

Medalitest – 3. veerandi alguses hakkas koostöö poiste tööõpetuse õpetajaga. Meie soov oli valmistada medalid käsitööna – kadakast saetud litritest valmisid poiste tööõpetuse tundides ilusad lihvitud medalid, millel peal kiri NÕMMEKIVI KOM 2011 ja tagaküljel koht (I, II või III). Ei olnud kahte ühesugust medalit ja ometi olid nad ühtviisi väärtuslikud – ise tehtud!

Veebruarist kuni aprillini toimus olümpialiikumise tutvustamine ainetundides ja aprilli keskpaigaks pidi iga klass välja panema olümpiateemalise stendi. Tutvustada tuli ühte riiki ja selle riigi olümpiasaavutusi, riigid loosisime.

Kiri olümpiavõitjale – eesti keele tundides kirjutasid õpilased vahvaid fännikirju olümpiavõitjatele. Parimad kirjad kinkisime kohtumisel olümpiavõitjaga Gerd Kanterile.

Aprilli lõpus toimus mõlemas koolis sporditeemaliste laulude konkurss. Koostöös muusikaõpetajatega pidi iga klass tegema uued sõnad ühele tuntud viisile ja konkursil laulu terve klassiga ette kandma. Oli palju toredaid laule ja esitusi.

Parimad laulud mõlemast koolist tulid uuesti ettekandele kohtumisel olümpiavõitjaga
Meil oli õnne – õpilastega oli nõus kohtuma olümpiavõitja Gerd Kanter. Terve saalitäis õpilasi ootas põnevusega kohtumist. Gerd Kanter rääkis väga huvitavalt oma sportlasteest lapsepõlvest tippsportlaseni välja. Autogramme jagati ka ja sai teha pilti koos olümpiavõitjaga.

Olümpiateemaliste viktoriinide läbiviimine toimus kolmes vanusegrupis – 1.-3. klasside õpilased võistlesid koolisiseselt. 4.-6. klasside ja 7.-9. klasside võistkonnad kohtusid Nõmme G saalis ühisel viktoriinil. Küsimused valmistasid ette ja viktoriini viisid läbi ajalooõpetajad koostöös kehalise kasvatuse õpetajatega.

Kauaoodatud spordipidu oligi käes.

24. mai hommikul kogunesid kahe kooli ligikaudu 600 õpilast Nõmme keskusesse, et sealt üheskoos ühises rongkäigus tulla Hiiu staadionile. Kõige ees marssisid maskotid – ROHEPÕRNIKAS ja MESIMUMM. Nende järel kõik „riigid“ kaasas omavalmistatud „riigilipud“ ja õpilastel seljas vahvad värvilised NõmmeKivi KOM t-särgid. Olümpiamängud avas Nõmme LOV vanem Erki Korp. Olümpialipu heiskasid Nõmme G ja Kivimäe PK tublid spordilapsed. Tõrvikut olümpiatulega kandsid staadionil mõlema kooli tublid spordilapsed ja olümpiatule süütas NG õpilane (tubli suusatüdruk) Kelly Vainloo, kelle koolitee algas muuseas Kivimäe PK-s. Olümpiavande andsid noorsportlased ja ka kohtunikud. Kultuuriprogrammis esitasid Kivimäe PK 6. ja 8. klasside tüdrukud „Rõngakava“ ja 2. a klassi õpilased tantsu „Päikesejänkud“. Peale võimlemist algas spordiprogramm.

1.-3. klasside õpilased võistlesid:

* klotsijooksus

* hüppenööriga hüpetes esimese apsuni

* liivakotiga täpsusvisetes olümpiarõngastesse

* kilpidega ringteatejooksus (4P+4T)

* paarides „pallitantsus“

4.-6. klasside õpilased võistlesid:

* sumomaadluses

* nuudliviskes

* tõukerattaslaalomis

* kilpidega ringteatejooksus (4P+4T)

* köieveos (võistkonna kaal kuni 500 kg)
* kotijooksus (4P+4T) võistkondlik ala

7.-9 klasside õpilased võistlesid:

* saapaviskes

* naisekandmises

* klotsijooksus

* hüpitsaga hüpetes esimese apsuni

* köieveos (võistkonna kaal kuni 500 kg9

* kotijooksus (4P+4T) võistkondlik ala

Väga tublid kohtunikud mõlemal päeval olid Nõmme G 10. klassi õpilased.
Kõikide alade ja klasside kolme paremat autasustati diplomi ja medaliga. Võistkondlike alade parimaid diplomi ja meenega. Kooliolümpiamängude lõpetamisel esinesid NG 3. klassi õpilased omaloomingulise tantsuga ja KP 2.a klassi tüdrukud tantsuga „Klounid“.
Olümpiamängude lõpusõnavõtt Kivimäe PK direktorilt Maie Sepalt. Olümpialipu langetasid A. Jänese ja M. Laiv. NõmmeKivi KOM-st võttis osa mõlema kooli kogu koolipere – kõik 590 õpilast ja kõik õpetajad, järelikult osavõtt 100 %. Tore, et meie üritust toetasid ja aitasid läbi viia ka paljud lapsevanemad.
Projekti põhieesmärgiks oli tuua lasteni ja mõtestada lahti olümpialiikumise põhiideed ning väärtused. Tõsta õpilastes sporditeadlikkust ja propageerida terveid eluviise.

Maarika Laiv ja Asta Jänese