Osaleme Eesti-Läti-Leedu ühisprojektis

01.11.2012

keelekymblus.jpg

Sel õppe-aastal lööb meie kool kaasa toredas ettevõtmises. Nordplus Junior Mobility projektis "Ajaloolis- kultuuriline pärimuskutse tulevastele põlvedele" osalevad lisaks 11-16 aastased noored ka Leedust ja Lätist. Eesmärgiks on naaberriikide kultuuri ja rahavkunsti tundmaõppimine ning kommetega tutvumine. Peamine on aga kahtlemata õpilastele pakutav võimalus võõrkeeles suhtlemiseks. Projekt koosneb kolmest osast. Esimesena tuli võõrustaja rolli kanda Lykšilio põhikoolil. Teine kokkusaamine toimub veebruaris ja siis tuleb juba meil endil külalisi vastu võtta. Kevadel tõmbavad meie lõunanaabrid otsad kokku. Tänaseks on meie üheksal hakkajal tüdrukul ja ühel julgel poisil Leedus käidud ja küllap saame peagi ka asjaosaliste muljeid  lugeda... Olgu veel lisatud,et õpilastele pakkusid "reisituge" direktor Maie Sepp, kelle eestvedamisel "kogu asi üldse alguse sai" ja võõrkeeleõpetajad Kaja Vaikla ja Kaire Selde, kes võisid oma õpilaste keeleoskuse üle tõesti uhkust tunda.