Joosep Spirka auhinnalisel kohal

06.03.2012

Tallinna eesti keele õpetajad korraldasid 5.- 6. klasside õpilastele „Filmilookirjutamise võistluse“, mis oli pühendatud Eesti filmi sajandi juubelile ning seotud Eesti kõige populaarsema kaasaegse lastefilmiga. Igast koolist võis võistlusele saata kuni viis tööd. Võistlustöö sisu oli huvitav: tuli välja mõelda uus tegelaskuju Janno Põldma ja Heiki Ernitsa joonisfilmi, anda talle nimi, kirjutada tema karakteri kirjeldus ja joonistada temast pilt. Valida tuli üks kolmest filmist. „Leiutajateküla Lotte“, „Lotte reis lõunamaale“, „Lotte ja kuukivi saladus“ ja kirjutada välja mõeldud tegelase ning Lotte kohtumisest filmi uus episood. Võistluse tulemused on meile rõõmustavad – 5.B klassi õpilane Joosep Spirka saavutas III koha ja käis Tallinna Õpetajate Majas koos oma õpetaja Mari Teinemaaga ka juba auhinda vastu võtmas. Palju õnne ja kerget sulge edaspidiseks!