Silvia Maine üleriigilises lõppvoorus...

31.01.2012

6. klassi õpilane Silvia Maine osales väga edukalt muusikaõpetuse olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus. Üritus toimus 27. jaanuaril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kahes vanuserühmas: 6. -7.  klass (noorem rühm) ja gümnaasium (vanem rühm).  Õpetaja Anne  Ermasti õpilasel tuli oma teadmisi näidata neljas osas. Esimene oli muusikalis-teoreetiline ja lähtus teise kooliastme õpitulemustest - tuli vastata küsimustele, kuulata muusikat ja laulda noodist astmenimedega. Teises osas tuli esitada Eesti helilooja laul (a cappella või naturaalpillide saatel). Silvia sai kirja maksimumpunktid. Kolmandaks osaks oli eelnevalt  ettevalmistatud kirjalik töö teemal „Minu muusikaelamus“. Neljandas osas tuli võistlejatel ette kanda omaloominguline teos. Selle loomiseks võis kasutada vokaali, akustilisi muusikainstrumente, elektroakustilisi, audiovisuaalseid ja multimeedia vahendeid. Teose muusika pidi olema olümpiaadil osaleja originaallooming. Ka siit noppis Silvia parimad punktid.

Üleriigilises lõppvoorus, mis toimub juba 18. veebruaril, esindavad Tallinna koole kummastki vanuserühmast viis parimat õpilast. Soovime Silviale ja tema õpetajale osalemisrõõmu  ja külma närvi! Märkimata ei saa jätta, et meie kooli vilistlane Klaarika Kahu esindas väga tublilt vanemas vanuserühmas Gustav Adolfi Gümnaasiumi.