Kadrid lõid tralli

25.11.2011

Täna, kadripäeval, trallitasid Kivimäe kooli algklasside õpilased lausa kahel korral. Kuigi „mardi küüned ei külmetanud ega varbad valutanud“ - lasti ka nemad lahkesti „tuppa“,  sest laulud ja kogu kadrirituaal sarnaneb ju paljuski mardipäeva omaga. Õpilasomavalitsuse hakkajate tüdrukute juhendamisel, muusikaõpetaja A.Ermasti kaasabil osaleti lõbusates ringmängudes, imetleti omapäraseid karnevalikostüüme, elati kaasa julgetele esinejatele. Siinkohal kiidusõnad 2.A klassile päevakohase ja ilmekalt ettekantud luuletuse eest!

Kadripäev on eestlastele vana ja rikkaliku kombestikuga tähtpäev, mis andis palju positiivseid emotsioone. (Sel päeval pügati ka lambaid ning loodeti karjaõnne.) Kadrisandid on läbi aegade kandnud valgeid ja ilusaid rõivaid. Maskid olid selleks, et tulijaid ära ei tuntaks. Pererahvas püüdis mõistatada, kes neile saabusid. Meie kooli kadritrallil ei olnud see esmatähtis. Peamine on ikka „ilusaks“ maskeerimine. Osalejatel kukkuski see väga ilusasti välja.

Novembrikuus on kaks vahvat rahvakalendri tähtpäeva. Neid ei tohi lasta unustusse vajuda ja tuleb tingimata „marti ja kadrit jooksma minna“. Kena kadripäeva ja valu jalgadesse!