Matemaatikavõistlus "Känguru"

27.04.2011

Tänaseks on selgunud 18. märtsil toimunud matemaatikavõistluse „Känguru“ tulemused. Võistlus toimus neljas vanuserühmas: ekolierid (3.-4. klass), benjaminid (5.-6. klass), kadetid (7.-8. klass) ja juuniorid (9.-10. klass). Ekolieridel tuli lahendada 24 ülesannet ning ülejäänud vanuserühmadel 30. Ülesanded olid raskuse järgi jagatud kolme rühma ja neid lahendati 361 koolis. Kokku osales 13420 õpilast ja nende hulgas ka meie kooli erinevate vanuserühmade noored matemaatikud. Ekoliere oli võistlustules 4630. Meilt Ranno Põhjakas, Johanna Jõenurm, Allan Angelstok, Rene Mägi (õpetaja Reet Markus); Anete Mets ja Kristen Paliale (õpetaja Ly Mälk); Mihkel Kolk, Heleen Kappet, Aleks Kappet, Hermann Armulik (õpetaja Maie Metsar) ja Thomas Kotk, Toom-Kaarel Kiisk, Danel Daljajev, Hanne Tõnts, Carl Eric Pehme, Anette Vanem (õpetaja Kaie Raud). Eriti hästi esines Thomas, kes saavutas märkimisväärse 85. koha.

Benjamine võistles 3827. Kivimäe koolist Markus Reila, Rasmus Juhanson, Janet-Liis Metus, Marta Elisabeth Tikman, Silvia Ilu, Tuuli Põhjakas  (õpetaja Maie Sepp) ja õpetaja Laidi Kattai hoolealune Laura Jaansen, kelle 192. koht on tubli saavutus.

Kadette osales 2858. Meilt Künter Uku Altnurme, Mart Paul Preiman, Aleksander Traks, Magnus Toonmaa, Kaireen Luhtjärv (õp.M.Sepp) ja Kristjan Erik Liive, Rain Hallikas, Frank Johan Ojarand, Maria Christy Tugedam (õp.L.Kattai). Selles vanuseklassis oli meie parim Kristjan Erik, kes saavutas 294. koha.

Juunioreid oli 2105. Õpetaja Triin Leeveri õpilased Margot Vahtra (471. koht) ja Kaspar Admann (835. koht) esinesid samuti tublilt.