Sander Reila oli piirkonnavoorus paremate hulgas

25.01.2011

Selle õppeaasta emakeeleolümpiaadi „Igapäevasuhtluse keel“ korraldas Tallinna Ülikooli eesti keele ja kultuuri instituut. Tallinna piirkonnavoor leidis aset 22. jaanuaril Jakob Westholmi Gümnaasiumis. Olümpiaad toimus kolmes vanuserühmas: 7.- 8. klass, 9.-10. klass ja 11.-12. klass. Osalejad valis iga kool ise. Meie kooli esindas nooremas vanuserühmas Sander Reila (õpetaja Liivi Sagara) ja keskmises vanuserühmas Ingrid Müürisepp (õpetaja Mari Teinemaa). Olümpiaadi fookuses oli olukohane keelekasutus ja märksõnadeks: asjalikkus, otstarbekus, kujundlikkus, eneseväljenduse julgus, vaimukus, loovus. Ülesannete hindamisel võeti eesmärgipärase täitmise kõrval arvesse ka õpilase sõnavara ulatust, sõnakasutuse osavust ja grammatilist korrektsust. Nooremas vanuserühmas oli osalejaid 48. Seda rõõmustavam on teadmine, et Sander jagas nii tihedas konkurentsis V-VIII kohta. Keskmises vanuserühmas võistelnud Ingrid paremate hulka ei jõudnud, aga tal on ka mitmeid jõukatsumisi veel ees ...