Iseseisvuspäeva mälumängud

02.03.2010

25. veebruaril toimusid kooli aulas Eesti Vabariigi 92. aastapäevale pühendatud mälumängud. Sel aastal võis osaleda igast klassist kaks võistkonda.

Esmalt panid oma teadmised proovile kõige nooremad. Neile koostasid küsimused õpilasomavalitsuse liikmed: 1.-2. klassile Victoria Oolo ja Marianna Elisabeth Uibopuu; 3.-4. klassile Janeli Jaansen ja Sarah Brigitta Kasemaa. Esikoha saanud 2.A  klassi võistkonda kuulusid: Johanna Jõenurm, Elisa Rajas, Merilin Ilustrumm, Laura Sophia Simmermann ja Robert Jakobson. 3.A klassi  esindasid võidukalt: Saskia Kuusk, Hermann Armulik, Christopher-Kullervo Jõgi, Aleks Kappet ja Kaarel Rumberg.

5.-9. klassi õpilastele korraldas ürituse ajalooõpetaja Margus Pillau. Tehniline teostus oli õpetaja Kalle Kebbinau kanda. Küsimused olid silmaringi avardavad ja hõlmasid paljusid valdkondi - ajalugu, kultuur, sport… Kuid kõik olid nii või teisiti Eestimaaga seotud ja „konti mööda” ka publikule. Võistlesid neljaliikmelised võistkonnad ja võistluspinget jätkus viimse hetkeni. Lõpliku paremusjärjestuse väljaselgitamiseks läks vaja lisaküsimust. Võitis 8. klassi II võistkond koosseisus: Gätri Tammeleht, Kaspar Admann, Stefan-Alfred Hiienurm ja Kaarel Voogre. Nemad esindavad meie kooli ka Nõmme koolide mälumängul. Teise koha sai 7. klassi tüdrukute ja kolmanda koha sama klassi poiste võistkond. Parimatele olid ka magusad auhinnad.

Toreda punkti Iseseisvuspäeva tähistamisele pani õhtune kontsert, kus esinesid kooli laululapsed ja Tallinna Ülikooli Meeskoor.