Kilvarid käisid kilvamas

19.10.2010

Eesti koolinoorte mälumängumeistrivõistlusi korraldab MTÜ Eesti Mälumänguliit Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse toetusel. Mäng viiakse läbi kahes etapis – maakondlik eelvoor ja finaalmäng. Selle toreda ürituse esimene etapp toimus 9. oktoobril - Tallinna ja Harjumaa koolidele Tallinna Tehnikaülikooli ruumides.

Eelvoorus võisid osaleda kõikide Eesti koolide neljaliikmelised võistkonnad. Meie kooli esindasid 9. klassi õpilased Kaspar Admann, Stefan-Alfred Hiienurm, Gätri Tammeleht ja Kaarel Voogre. Küsiti 40 küsimust erinevatest eluvaldkondadest (ajalugu, poliitika, geograafia, loodus, teadus, tehnika, kultuur, sport), lisaks 10 küsimust, mis olid pühendatud euro tulekule. Küsimusi esitati viiekaupa ja iga komplekti kirjalikuks vastamiseks anti aega 7 minutit. Põhikoolide arvestuses oli osalejaid 73 koolist. Meie kilvarid olid tublid ja saavutasid 20. koha. Jõudu edaspidiseks, sest nii mitmedki mälumängud on veel ees!