Veateade

Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_environment_initialize() (line 692 of /var/data/www/kivimae.tln.edu.ee/htdocs/includes/bootstrap.inc).

Tallinna päeval orienteerumas

21.05.2009

15. mail toimus Tallinna päev, mille eesmärgiks oli väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Esimest korda peeti seda päeva 2002. aastal - seega on pika ja põneva ajalooga linna auks nüüd juba kaheksandat korda peetud pidu traditsiooniks kujunenud. Tallinna päevaga tähistatakse 1248. aastal saadud Lübecki linnaõigust ehk Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade liitu. Selle päeva puhul oli Raekoja platsil kultuuriprogramm ja erinevates pealinna piirkondades väiksemad üritused. Vanalinnas korraldati orienteerumispäev 13-16 aastastele noortele. Selle alguspunktiks oli Tallinna Linnamuuseumi peahoone. Lisaks orienteerumisele tuli vastata küsimustele ajalooliste hoonete kohta. Esimest korda osales sellel ettevõtmisel ka meie kooli võistkond õpetaja Margus Pillau eestvedamisel. Põhiliselt 7. klassi õpilastest koosnenud võistkond saavutas seitsme osaleja hulgas tubli neljanda koha. Palju õnne Liis Mällo, Gretel Veersalu, Stefan-Alfred Hiienurm, Kaspar Admann, Enn.Erik Mirt ja Martin Kivi (8. klassist)!