Esimest korda muusikaõpetuse olümpiaadil

04.02.2008

Muusikaõpetuse olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor toimus 2. veebruaril  Pääsküla gümnaasiumis. Esimest korda oli osavõtjate hulgas ka meie kooli esindaja - Klaarika Kahu 7. klassist. Olümpiaad oli sisult mahukas ja koosnes kolmest kohustuslikust osast. Esimene (muusikalis-teoreetiline) osa lähtus põhikooli õpitulemustest. Teises osas tuli esitada laul omal valikul muusikaõpikute lauluvarast. Kolmas osa oli eelnevalt ettevalmistatud kirjalik töö teemal "Minu muusikaelamus". Ei saa märkimata jätta, et Klaarika essee oli paremate hulgas. Soovi korral võis õpilane osaleda ka olümpiaadi neljandas osas-omaloominguvõistlusel kus tuli esitada kodutööna ettevalmistatud laul või instrumentaalpala. Ka see õnnestus Klaarikal suurepäraselt. Kokkuvõttes sai õpetaja Anne Ermasti õpilane seitsmenda koha. Palju õnne - igati kiiduväärt saavutus!