Kumu kunstikonkurss lõppes meile edukalt

09.01.2007

2006. aasta suvel ja sügisel Kumus toimunud näitusega "Ühest sajandist teise. Kristjan ja Paul Raud" kaasnenud konkursil PÄIKE VÕI KALLISKIVI ? osales 161 autorit vanuses 5 - 46.

Võitjate hulgas olid ka meie kooli 6. klassi õpilased Kristine Diane Liive, Jaanika Ruhno. Ära märgiti ka Maarja Linda Ojaranna töö.
1933 joonistas Kristjan Raud oma kuulsa väravaga pildi "Muinasmaa". Selle värava kaudu rändasid konkursil osalejad väga erinevatele muinasmaadele. Konkurss esitas küsimuse, kas sellest kutsuvast väravast paistab päike või kalliskivi. Vastuseid oli palju ja erinevaid. Kuid inimeste jaoks on midagi, mis alati eksisteerib meist sõltumatult – tähed, päike või kuu olid kujutatud suuremal osal piltidest. Kuid muinasmaa on siiski igaühe jaoks väga erinev. Väravast astuti vaheldumisi nii sisse kui välja. Mõne inimese jaoks oli see võimalus kuhugile jõudmiseks, teise jaoks viimane lootustandev pääsetee. Ühe jaoks koosnes muinasmaa kuldsete tiibadega inglitest või unistustest, teise jaoks pääsemisest, põgenemisest või ka lõbusast loost.  Tehnilisest küljest oli konkurss samuti väga põnev ja mitmekülgne.