Geograafiaolümpiaadist

22.11.2010

Geograafiaolümpiaadi koolivoor toimus 15. novembril üheaegselt kõigis Tallinna koolides. Meil võistlesid õpetaja Maarika Rannamägi õpilased kolmes vanuserühmas.

7. klassi õpilasi esindas Kalev Kuusk. Vaja läks atlase kasutamisoskust, geograafiaalaseid teadmisi ja 4.-6. klassi loodusõpetusega seonduvat. Põhirõhk oli Eestiga seotud temaatikal.

8. klassi vanuserühmas oli osalejaid kõige rohkem: Janeli Jaansen, Kristjan Erik Liive, Magnus Muru ja Frank Johan Ojarand. Õpilastelt eeldati atlase kasutamisoskust, samuti geograafiaalaseid teadmisi ja arusaamist, mis seostuvad nii loodusõpetuses kui ka 7. klassis käsitletud geograafia teemadega. Koolivoorus kogusid kõige rohkem punkte Magnus ja Kristjan Erik.

Lõpuklassi õpilastel, Ingrid Müürisepp, Kaspar Admann ja Kaarel Voogre, läks vaja kõigis varasemates klassides õpitud geograafiateadmisi, arusaamisi ja oskusi. Eelkõige tuli kasuks õpitud teadmiste rakendamisoskus uues olukorras. Parima tulemuse saavutas Ingrid.

Õpilaste nimed, keda kutsutakse osalema Tallinna piirkonnavooru, tehakse teatavaks 24. novembril. Hoiame pöialt!