Emakeeleolümpiaad "Keele muutmine"

22.01.2008

Keele muutumine on loomulik nähtus. Elav keel areneb ja täieneb, sest ta peab suutma kaasas käia inimeste igapäevaelu muutustega ja keelelise maitsega. Emakeeleolümpiaad pakkus õpilastele võimaluse uurida meie emakeele muutumist. Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ning Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi kokkuleppe alusel hakatakse 2007/2008. õppeaastast eesti keele olümpiaadi korraldama igal aastal ning olümpiaad toimub vaheldumisi Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis. Olümpiaad toimub kolmes vanuserühmas: 7.-8. klass, 9.-10. klass ja 11.-12. klass. Kõige nooremad, 7.-8. klassi õpilased, peavad vabariiklikku lõppvooru pääsemiseks läbima koolivooru ja linnavooru. (Märkimata ei saa jätta, et meie kooli vilistlane Katrin Kukk "jõudis nii kaugele" paar aastat tagasi.) Iga kool korraldas olümpiaadi koolivooru ise ja ülesanded koostasid eesti keele õpetajad. Ka piirkonnavoorus osalejad valis iga kool ise. Meie kooli esindavad Kristine Diane Liive,  Anette Laur ja Mirjam Jamul. Hoiame teile 26. jaanuaril pöialt!