Lõppes esseekonkurss

28.01.2009

SA Dr Ruta Kruuda Fond kuulutas oktoobris välja esseekonkursi eesmärgiga innustada noori mõtlema ja kirjutama tänapäeva Eesti ühiskonda teravalt puudutaval alkoholi liigtarbimise teemal ning andmaks ideid olukorra muutmiseks.

Konkursile laekus kokku 501 tööd. Fondi nõukogu esimehe Küllike Tohveri sõnul oli esseede kirjutajaid tegelikult palju rohkem, sest paljudes koolides kirjutati sel teemal klassikirjand ning konkursile saadeti vaid parimad tööd. Kõikide esseede läbilugemine oli üsna aeganõudev, kuid väga huvitav ja mõtlemapanev töö. Ennekõike ootavad noored eeskuju oma vanematelt ja tõdeti  ka seda, et alkoholiteema on keeruline ning väga häid lahendusi probleemidele on raske leida. SA Dr Ruta Kruuda Fond soovib eriliselt tänada õpetajaid, kes esseekonkurssi oma koolis ja tundides tutvustasid ja õpilasi kirjutama innustasid. Meie koolist said tänukirjad õpetaja Liivi Sagara õpilased Lisett Vahesalu, Silvia Tännav, Anette Laur ja Jörgen Paabu.