Kirjanduslik kohtumine

28.05.2013

Neljapäeval, 23. mail, oli meil külas kirjanikepaar Helga ja Enn Nõu. Vanema kooliastme õpilastel avanes tore võimalus kohtuda romaanide „Peaaegu geenius", „Appi!", „Tõmba uttu!" ja „Pea suu!" jne. autoriga. Kirjaniku ja kunstniku Helga Nõu saatus on nagu teistegi eesti pagulaste saatus. Selles on olnud kodu kaotuskibedust, kohanemist võõra keskkonnaga, eestluse säilitamist ja tagasipöördumist koju päras kodumaa iseseisvuse taastamist. Meie külaline töötas võõrsil kolmkümmend aastat kooliõpetajana, teda on autasustatud Valgetähe teenetemärgi V klassi ordeniga. Kivimäe kooli noored lugejad said teada üht-teist põnevat raamatute sünniloost ja vastused neid huvitanud küsimustele. Rõõmsate kohtumisteni edaspidi!