Meeldejääv emakeelepäev

15.03.2012

Emakeelepäeva on meie koolis alati tähistatud ja au sees hoitud. Sel aastal muutsid selle päeva pidulikuks ja meeldejäävaks lõpuklassi õpilased. Õpetaja Liivi Sagara juhendamisel esitati luulepõimik Eesti autorite loomingust - teemaks kaunis emakeel ja taustaks sobivad illustratsioonid. Esitus läks hinge nii kuulajatele ja kindlasti ka esinejatele endile. Killuke põimikust kanti ette  Nõmme Muuseumis emakeelepäevale pühendatud üritusel.

Koridoris oli näitus meie rahvuseeposest „Kalevipoeg“. Kõik trükised olid pärit Meelis Lepsoni, endise Kivimäe kooli õpilase, hinnatud tisleri ja trepimeistri erakogust. Koolipõlvest Pääsküla „külakoolis“ on Meelisele eredalt silme ette jäänud pilt puukuurist, kuhu pioneerid kuhjasid vanapaberit. Pahna seest torkasid silma kuldsete tähtedega kaaned…Võib-olla just sellest vaatepildist saigi alguse huvi raamatute kogumise vastu. Esialgu köitis teda Vabadussõja temaatika. Ühel hetkel avastas aga Meelis Lepson, et temal ei olegi kodus eesti rahva eepost. Esimesena muretses ta 1961. aasta väljaande ja nüüdseks on Meelis Lepsoni erakogus olemas kõik trükid ja kordustrükid, rohkesti muistendeid, uurimusi ja teisi Kalevipojaga seotud väljaandeid.

Lisaks oli mõlemas majas vaatamiseks-lugemiseks väljas õpilaste omalooming. Toredaid elamusi pakkusid tööd, mis osalesid filmiloo kirjutamise võistlusel ja sündisid õpetajate Maie Metsari ja Mari Teinemaa koostöös.