Meeleolukas Norra kuu

11.02.2020

Viimased paar nädalat on Kivimäe koolis toimetatud „Norra tähe all“. Kõik sai alguse selle kauni põhjamaa lastekirjanduse näitusest, mille Norra Suursaatkond kohale toimetas ja kõikidele klassidele uudistamiseks üles seadis. Muidugi soosis selline väljapanek ka viktoriinide korraldamist. Küsimused mõtlesid välja 8. klasside õpilased õpetaja Mari Teinemaa eestvedamisel. Küllap oli näitus sisutihe ja hariv, sest neist ükski ei jäänud vastuseta. Kolmanda kooliastme tublimad olid Nora Õispuu ja Kadriliis Jaaksaar. Nooremate hulgas kogus kõige rohkem punkte 6.a. võistkond: Grete Laasnurm, Nora Salong, Kreete Jaaksaar ja Kätriin Poogen. Teist-kolmandat kohta jagasid 6.b ja 5.b kirjandushuvilised. 7.b klassile viis viktoriini läbi õpetaja Ruth Nilgo. Võrdse tulemuse said kirja kaks võistkonda. Esimesse kuulusid Miia Reimaa, Kaisa Urban, Enelis Ojavee ja Karoliina Bachmann ning teise Rebecca Põldmaa, Annaliisa Lett ja Keitlin Kotk.

Õpetaja Lehti Rauga poolt 4.a ja 6.b läbi viidud teadmiste proov hõlmas üldteadmisi Norra kohta. Silma paistsid Sander Treiel ja Helena Kõve.

Küllap on meie jaoks trollidemaa kõige tuntum lasteraamat Thorbjörn Egneri „Sööbik ja pisik“. Seda õpetlikku lugu käisid oma noorematele koolõdedele ja –vendadele ette lugemas 5.b tüdrukud Lenna Luide ja Luisa Vain.

Tänusõnad kõigile õpetajatele, kes oma õla alla panid ja õpilastele, kes õhinal kaasa lõid. Suur tänu Norra saatkonnale asjakohaste ja toredate auhindade eest!