Taas tipus

08.05.2019

Lõpule jõudis ka Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogramm „Loeme ennast torni tippu!“ Programmis, mis sai alguse novembris, võisid osaleda kõik pealinna koolide 1.–9. klasside õpilased. Seekord oli programmile lisatud Saksa lastekirjaniku Ursel Scheffleri „Raamatutorni“ idee ning klassid said end Eesti Vabariigi juubeliaastal lugeda meie riigi ühe tähtsaima iseseisvuse sümboli, Toompea lossi kõrgeima torni – Pika Hermanni  – tippu. Torni tipu poole viis klassi iga loetud lehekülg. 1.‒4. klassi viis 1 cm ülespoole üks loetud lehekülg, 5.‒9. klassi aga kaks loetud lehekülge. Pika Hermanni kõrgus on 45,6 meetrit ehk noorematele klassidele tähendas see programmi jooksul meeskonna peale 4560 lehekülje lugemist, vanematele klassidele 9120 lehekülje lugemist. Programmis osales 62 klassi 27st koolist – torni tippu lugemisel andis oma panuse 1421 õpilast. Kokku loeti programmi raames 1 059 065 lehekülge. Nõmme linnaosas osales 20 klassi kuuest koolist, kokku 469 õpilast. Auhinnaks loositi välja Pika Hermanni torni külastused. Igast linnaosast sai loosi tahtel auhinna kaks klassi – üks kummastki vanusegrupist. Loosiõnn naeratas ka meie kooli 8. klassile. Suur tänu kõikidele õpetajatele ja õpilastele, kes innukalt programmist osa võtsid! Mõnusaid lugemiselamusi ka suvekuudeks!