Aasta õpilane õpib Kivimäel

13.02.2019

Neljapäeval, 7. veebruaril toimus Pääsküla koolis „Nõmme aasta õpilane 2019“ gala, kus tunnustati Nõmme parimaid õpilasi ja õpetajaid. Ürituse korraldas Nõmme Õpilasesinduste Liit koostöös Nõmme linnaosa valitsuse ja Pääsküla kooliga. Kokku esitati konkursile 24 kandidaati, kelle seast valis žürii välja viies kategoorias silmapaistvamad. Meie koolipere suureks rõõmuks pälvis Aasta õpilase tiitli Grete Maine. Kindlasti on võimatu kirja panna kõike tema „õpilaskarjääri“ jooksul saavutatut, aga samas - kiitmata ei saa ka jätta. Ta on edukalt esindanud kooli nii reaal- kui ka humanitaarainete olümpiaadidel ja saanud kutse pealinna parimate õpilaste tunnustamisüritusele Lillepaviljonis. Grete on sõnaosav kirjutaja, tema töödest õhkub head stiilitunnet ja mõtterikkust. Need kutsuvad lugema ja on aastaid ilmestanud kooli majalehte. Eelmisel õppeaastal pälvis tema jutuke Sten Roosi muinasjutuvõistlusel eriauhinna. Lisaks on Gretel juba märkimisväärseid saavutusi ka kunstivallas. Sügisel võis Pääsküla raamatukogus näha tema maalide isikunäitust ,,Püüdes Tähtede Hiilgust“. Mainimata ei saa jätta tema etlemisoskust. Oli ju Grete viimasel Nõmme IV laulu- ja tantsupäeva üks peojuhtidest. Kuidas saabki teisiti olla, sest Grete on erakordselt andekas ka muusikas. Ei kujuta enam ühtki kooli aktust ega kontserti ilma tema ülesastumiseta ette. Grete on esindanud kooli mitmetel laulukonkurssidel ja loonud pillisaateid õpilaste laulurepertuaari ilmestamiseks. Oleme „oma Grete“ üle väga uhked ja hoiame talle alati pöialt, sest kunagi ei tea, mida huvitavat ja toredat ta  parasjagu korda saadab või millisel jõukatsumisel Kivimäe kooli eest väljas on. Palju õnne veelkord!