Kivimäe kool on Tallinna Loomaaia surikaadi vader

04.02.2010

2. veebruaril 2010 sõlmiti leping Kivimäe kooli ja Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi vahel. Heategevuslikul jõululaadal teenitud rahast annetasime osa loomaaias elavale surikaadile. Meie annetus on kahe loomakese aastane söödakulu. Vaderiks olemise asjaolu annab meile loa paigutada surikaatide ekspositsiooni lähedusse informatsiooni selle kohta ja pakub võimaluse õpilastel osaleda talgutöödes ning tõrude jm varumisel.

Surikaatist täpsemalt

Lõuna-Aafrika kõrbetes ja kuivadel avamaastikel elutsev surikaat on pikavõitu nina ja tumedate pandasilmadega põlvekõrgune loom, kel on komme pidevalt omapärast valveseisangut võtta.

Tõustes kikivarvule, laseb surikaat oma pikad saledad esikäpad kõhule rippu, venitab keha pikaks ja ajab nina taeva poole, et haista ja silmata kõikvõimalikke vaenlasi, keda tal looduses on üsna palju.

Koloonias, kus elab koos mitukümmend looma, kehtivad põhjalikud ja ranged ühiselu reeglid. Nii on neil valvurid, kes kõrgematel küngastel või puude-põõsaste otsas pidevalt vahti peavad, aga ka lapsehoidjad, kes ajal, mil emasloomad toiduks sisalikke, putukaid ja hiiri otsivad, kogu koloonia poegi kantseldavad. Igasuguse ohu korral hoiatavad nad teisi kileda häälitsusega.

Surikaadid kuuluvad kärpkaslaste (mangustlaste) hulka.

Suurus:
kere 25 - 35 cm