KoodiTunnid

12.12.2016

KoodiTund (Hour of Code) on rahvusvaheline algatus, mis kutsub kõiki inimesi ühe tunni jooksul koodi kirjutama, et tunnetada kui lihtne ja võimas programmeerimine on. KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õppimise sündmuseks. Eelmisel aastal toimus KoodiTunni raames ligi 200 000 üritust, mille jooksul tegid koodi kirjutamisega tutvust 100 miljonit õpilast. Eestis viisid Tagasi Kooli vabatahtlikud ja NutiLaborite juhendajad läbi 200 külalistundi, milles osales 3500 huvilist. KoodiTunni patroonid on USA president Barack Obama, seni noorim Nobeli preemia laureaat Malala Yousafzai, Facebooki asutaja Mark Zuckerberg, Microsofti tegevjuht Satya Nadella ja väga paljud teised. Seekord osalesid KoodiTunni nädalal ka meie kooli 3.a ja 3.b. klass. Urmas Punane Telia Eesti AS-st võimaldas õpilastele toreda ja inspireeriva programmeerimistunni.