Mathables edukalt

15.11.2016

Tallinna Südalinna Kool alustas eelmisel õppeaastal matemaatilisi oskusi arendava mängu MATHABLE Tallinna ja Harjumaa koolinoorte meistrivõistluste korraldamist põhikooliastmes. Esimene võistlus  toimus aprillis 4. – 6. klasside õpilastele. See on SCRABBLE´i - laadne mäng, mis põhineb matemaatiliste tehete koostamisel ja arvutamisel. MATHABLE JUNIOR mängus on teheteks vaid liitmine ja lahutamine, tavalises mängus on lisaks ka korrutamine ja jagamine. Mängu mängitakse edukalt Euroopa koolides. Laupäeval, 12. novembril alustati võistluste korraldamist ka teistele põhikooli vanusegruppidele. Võistlus toimus kolmes vanuserühmas: 2.-3. klass (junior), 4. - 6. ja 7. - 9. klass. Mäng toimus turniiri põhimõttel ja Kivimäe kooli esindasid Rasmus Ründva (5.a), Siim Viilukas (6.b – eelmise aasta võitja), Grete Maine (7.b) ja Ander Erik (9.a). Sel korral oli kõige edukam Grete, kes saavutas oma vanuseklassis 2. koha. Palju õnne!